Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
komentarzy masa a ja dalej nie wiem jaka jest roznica w tych skrzyniach 5 i 6 ze sprawiaja takie klopoty. Mogłby wreszcie ktos obeznany powiedziec jaka to roznica ?? Czy uklad biegow jest inny ?? Czy może wajcha jest przy kierownicy jak w trabancie ?? i co z tą "Trójka" ktora wskakuje zamiast "Jedynki" ?? Czy ta "Trojka" w skrzyni 6-cio biegowej jest tam gdzie "Jedynka" w 5-cio biegowej ?? Chcialbym wiedziec o co to ten wrzask. No chyba nie chodzi o to ze jest jeszcze jeden bieg którego egzaminowany i tak nie użyje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiktor napisał:
..Poza tym z ruszaniem na górce są wieksze problemy w tych 6 biegówkach...
ha ha ha jezeli ruszanie pod góre zalezy od tego ile biegow ma skrzynia, to dobrze ze oblales!!! Przepraszam ze zapytam bo nie znam samochodu Toyota Yaris czy w tym samochodzie są pedały sprzęgła, hamulca i gazu ???? Niedlugo sie dowiemy że źle się pokonuje zakręty tym autem z 6-cio biegową skrzynia. Ciesze sie że jeszcze przez jakiś czas nie bedę stał za tobą na skrzyżowaniu pod górke.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
W niektórych autach max w lewo i do przodu jest wsteczny - jak się za nerwowo szarpnie w bok wajchą, to można odjechać spod świateł do tyłu ;-) No ale egzaminów na bmw jeszcze się nie zdaje ;-)
... a w którym to aucie wsteczny jest "max w lewo i do przodu" ??? Ja znam tylko jeden taki samochód... ŻUK i to z 3-biegową skrzynia, ale takie już nie jeżdżą a już napewno nie na egzaminie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tragedia... i wy chcecie jeździć? Czym? Zamiast opłacać następny egzamin, polecam kupić bilet komunikacji miejskiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fachowcy się znaleźli, odnosi się wrazenie, ze tutaj każdy jest co najmniej zawodowym kierowcą a najlepszy jest text o tym, ze po 30 godzinach jazdy samochodem umie się go dobrze prowadzić, buehehehehe.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no tekst o 30 h i nauczeniu sie jezdzenia przez ten czas jest conajmniej smieszny !!! Nie pamięta wół jak cielęciem był....sami zawodowi kierowcy sie tu znaleźli na forum...co do ruszania pod górke jest różnica, między 5 a 6 biegową...inaczej pracuje silnik i trudniej wyczuć moment kiedy trzeba ruszyć....a z Was pseudoznawcy chce mi sie smiać !!! Już nie pamietacie jak siadaliście pierwszy raz za kierownicą, albo jak obsrani szliście na egzamin !! Dla młodego adepta, wszelkie zmiany w samochodzie są trudne do przeskoczenia.. Moj kuzyn jest zawodowym kierowcą...jezdzil wczesniej benzyną potem jezdzil dieselem i na poczatku bardzo czesto mo gasł przy ruszaniu.... Wkurzają mnie teksty : o jak dobrze ze nie znajdę sie z Tobą na skrzyzowaniu, o jak dobrze ze jeszcze nie masz prawka...ciekawy jak wy prowadzicie swoje samochody, czy przestrzegacie skrupulatnie kodeksu drogowego.....prosty przykład: rondo z sygnalizacją swietlną 80% kierowcow uzywa kierunkowskazu zjazdowego.. PS: Oby wasza pewnośc siebie Was nie zjadla "profesjonaliści"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po przeczytaniu tego artykulu to strach wychodzic na ulice. Ze tak sie zapytam: to czego ucza na tych kursach nauki jazdy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
no tekst o 30 h i nauczeniu sie jezdzenia przez ten czas jest conajmniej smieszny !!! Nie pamięta wół jak cielęciem był....sami zawodowi kierowcy sie tu znaleźli na forum...co do ruszania pod górke jest różnica, między 5 a 6 biegową...inaczej pracuje silnik i trudniej wyczuć moment kiedy trzeba ruszyć....a z Was pseudoznawcy chce mi sie smiać !!! Już nie pamietacie jak siadaliście pierwszy raz za kierownicą, albo jak obsrani szliście na egzamin !! Dla młodego adepta, wszelkie zmiany w samochodzie są trudne do przeskoczenia.. Moj kuzyn jest zawodowym kierowcą...jezdzil wczesniej benzyną potem jezdzil dieselem i na poczatku bardzo czesto mo gasł przy ruszaniu.... Wkurzają mnie teksty : o jak dobrze ze nie znajdę sie z Tobą na skrzyzowaniu, o jak dobrze ze jeszcze nie masz prawka...ciekawy jak wy prowadzicie swoje samochody, czy przestrzegacie skrupulatnie kodeksu drogowego.....prosty przykład: rondo z sygnalizacją swietlną 80% kierowcow uzywa kierunkowskazu zjazdowego.. PS: Oby wasza pewnośc siebie Was nie zjadla "profesjonaliści"
Dodam jeszcze, ze ci "profesjonaliści" łamią podstawowe zasady ruchu drogowego a śmieją się z ludzi którzy dopiero zaczynają prowadzić auto bo sami od razu byli tak rewelacyjni, że kończyli kurs i jeździli niczym zawodowcy. Zenujące.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to na kursie uczy sie jezdzic 5- cio biegowa toyota czy uczy sie jezdzic samochodem? ja kiedys kiedys uczylem sie na uno, tzn. ze nie powinienem umiec jezdzic zadnym innym autem?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Też nie rozumiem co za róznica zadawać na 5 czy 6 biegówce. Egzamin sama zdawałam w marcu, i przesiadałam się z fajnej Toyoty do Fiata Cinquecento, który jest 4 biegowy i jakoś problemu nie miałam. I egzaminu nie zdałam za pierwszym razem, ale osoba która umie jezdzić to i zda na 6 biegowym! Takie jest moje zdanie! I możecie sobie pisać "Nie pamięta wół jak ielęciem był!"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jezdzić dobrze a jeździć zgodnie z przepisami to niestety w dzisiejszych czasach nie to samo... ileż razy zostałam skrytykowana na cb radiu czy tez strąbiona że jade sobie spokojnie prawym pasem zgodnie z przepisami bo ludziom sie spieszy a lewym pasem wali ciężarówka tir ew inny wielki samochod ;/ więc zaprzestałam jezdzic zgodnie z przepisami bo mam dosc sluchania jaka to ze mnie niewydażona baba... nie przecze ze tak jest lepiej ale moze i osoba po 30 h jazdy nie jest kierowca bo nie jest napewno ale obsluga skrzyni to żadna magia a juz napewno nie wpływa na ruszanie pod górke... mam krótko prawko 8 miesiecy czasem zdarza mi sie przez nie uwage wrzucic 3 zamiast 1 ale to MOJ błąd a nie tego ze biegi sa inaczej ułożone niz w jarisce na której jezdziłam uczac sie najlepiej by bylo jakby na swiecie istniała tylko jedna identyczna marka samochodu wszyscy byli by zadowoleni
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Samych zawodowych kierowców tu mamy..xD którzy w obecnej chwili nie zdali by egzaminu na prawo jazdy... Wyobraźcie sobie teraz kogoś kto nigdy oprócz tej Toyoty na kursie nie jeździł samochodem.. zdarzają się tacy ludzie, sam taki miałem:) Układ w Toyocie 5 biegowej jest taki jak poniżej: 1 3 5 |__|__| | | | 2 3 R Natomiast w 6 biegowej taki: R 1 3 5 |_ |__|__| | | | 2 3 6 Jeżeli ktoś nie jeździł samochodem z 6 biegową skrzynią lub z układem takim jak 6 biegowa bez tego 6 biegu to nie wie że aby wrzucić wsteczny trzeba wcisnąć albo podnieść w górę drążek zmiany biegów(w zależności od skrzyni). Nie wie również że jedynkę wrzuca się tak jak w 5biegówce. Natomiast może się pomylić przy wrzucaniu biegów myśląc że w tej skrzyni jedynkę wrzuca się przesuwając wajchę od razu w górę bez przesunięcia jej uprzednio w lewo. Więc radził bym wszystkim być trochę bardziej wyrozumiałym. Każdemu kierowcy który jeździł ileś lat samochodem ze skrzynią w danym układzie po przesiadce na początku może się pomylić.... tylko dla zwykłego kierowcy jest to przez pomyłkę wrzucony bieg... dla osoby zdającej koniec egzaminu i powtórna zapłata 108 zł... i kolejny miesiąc czekania...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
...co do ruszania pod górke jest różnica, między 5 a 6 biegową...inaczej pracuje silnik i trudniej wyczuć moment kiedy trzeba ruszyć....
ha ha ha, tak tak inaczej pracuje silnik )))) .....duzo nauki przed toba. Jesli już szcześliwie zdasz egzamin, powinieneś mieć zakaz jazdy innym samochodem niż ten którym zdawałes... bo przeciez w innym bedzie inna skrzynia i silnik bedzie inaczej pracowal Naprawde powinno byc prawo jazdy tylko na toyote yaris. Niedługo bedą się domagać żeby samochód miał asystenta ruszania pod góre (Hill Hold Control).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
widać moje schematy się rozjechały;p w każdym razie 5 biegówka wygląda tak: http://www.autogaleria.pl/fotografie/citroen/citroen_grand_c4_picasso_16_hdi_sx_pack_2008_11.jpg a 6 biegówka tak: http://www.autogaleria.pl/fotografie/mazda/mazda_6_2.0_sedan_exclusive_2008_15.jpg więc co prawda nie ma za dużej różnicy ale jazda z taką skrzynią wymaga małego przyzwyczajenia:P więc nie najeżdzajcie tak na zdających. Sam po uzyskania pj gdy wsiadłem do seata ze wstecznym umieszczonym tak jak w 6 biegówce miałem małe wątpliwości... ale chwila i już wiedziałęm... a na egzaminie dochodzi ogromny stres więc się nie dziwcie.. może się pomylić
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po jaką cholerę toyotki z 6-cio biegową skrzynią, jak kursanci śmigają po mieście maksymalnie na "trójce", a za miastem mają sposobność pojechania na "czwórce".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale mi problem bp w starej jest na koncu a tu na początku no poprostu tragedia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mario napisał:
Po jaką cholerę toyotki z 6-cio biegową skrzynią, jak kursanci śmigają po mieście maksymalnie na "trójce", a za miastem mają sposobność pojechania na "czwórce".[/quote] właśnie po to 6-cio biegowe skrzynie zeby oblać tych którzy narazie nie powinni być kierowcami... poczytaj wyżej teksty o trudnosciach w ruszaniu pod gore z powodu 6-cio biegowej skrzyni. [quote]Poza tym z ruszaniem na górce są wieksze problemy w tych 6 biegówkach...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie rozumiem problemu !! Kandydat na kierowce powinien umieć jeździć każdym jednym samochodem osobowym . Obojętnie czy wsiądzie do Yarisa, BMW 5, czy Skody Octavii. Nie rozumiem oburzenia kursantów, ani tym bardziej redaktora. Najpierw w Kurierze jest 32 aktukuły o wypadkach, apotem jeden o problemach kursantów ze każa im zdawac egzamin w samochodzie z 6-bigowa skrzynią. I tu jest pies pogrzebany !! Szkoły "nauki jazdy" NIE UCZĄ JAZDY!!! Uczą jak zdać egzamin !! Wyjeżdża potem taki delikwent na ulice i nie wie jak zmienic bieg w innym aucie niz Yaris, gdzie włacza sie światła w innym aucie lub jak włacza sie wycieraczki. Nie mówie już o tym, że szkoły "nauki jazdy" NIE UCZĄ KULTURY na drodze !! Zamiast tego zeby przepuscić pieszego dochodzacego do przejącia, czy tego jak korzystać z pasa rozbiegowego na kursie uczy się, że " jak zaczep wycieraczki tylniej będzie na wysokości prawego wewnętrznego słupka to odbijaj" lub "jak 2 razy odkręcisz kierowcnicę to koła będą na wprost" itp. Ludzie to jest jakaś paranoja !! Póxniej wsiada taki delikwent do innego auta i głupieje, bo glupkowate porady pana instruktora sie w tym innym samochodzie nie sprawdzają, albo ten inny ma 6 zamist 5 biegów. jeśli chcemy aby na drogach było mniej wypadków i wiecej kultury to zacznijmy od szkolenia !! szkolmy KIEROWCÓW a nie ofermy które wyuczone są na pamięć obsługi Tototy Yaris a każde inne auto jest dla nich czarna magią tak samo jak kultura z akierownicą. P.S. Co do komentarzy czy zapomniałem juz swój egzamin. NIe nie zapomniałem. Plac zdawałem na Polonzie a miast na ... 126p w którym po raz pierwszt w życiu siedziałem za kierownica, bo Polonez wczesniej sie popsuł. Jakoś nie sprawiło mi to problemu choć gabaryty aut były zupełnie inne a i skrzynia w Maluchu miała 4 biegi zamiast 5 w Polonezie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czy skrzynia ma 5 czy 6 czy 4 biegi to bez różnicy - jesli auto jest na luzie to drążek skrzyni biegów zawsze jest pomiędzy 3 i 4 biegiem. drążek do góry i jest 3, nie trzeba nic szukać. w yarisach ze skrzynią 6 jest tez inne sprzęgło - łapie znacznie wyżej niż w yarisach ze skrzynią 5 i o tym należy pamietać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pierdzielenie. Rozumiem że jeśli egzamin kiepsko pójdzie to można zwalić na skrzynie. Mam prawko o d wielu lat różnymi autami jeździłem i całkowicie nie mieści mi sie w głowie że to może przeszkadzać. Człowiek który rusza pod górkę na słuch tez się myli i myślę to że oblał egzamin jest zrozumiałe. Całkiem niedawno zdawałem egzamin na kat.C na kursie jeździłem ciężarówka ze zwykła skrzynią biegów a na egzaminie niespodzianka skrzynia z półbiegami. To dopiero było ciekawe wyzwanie, nigdy wcześniej takim czymś nie jeździłem. Dodam że w ciężarówce biegami trzeba nieźle machać w czasie jazdy po mieście. Nie przeszkodziło mi to zadać egzamin za pierwszym razem. Wracając do Toyoty to jeśli zastrzeżenia dotyczyły by wstecznego to było by to zrozumiałe, a w wypadku Yarisa 6 biegowego faktyczny rozkład biegów jest taki sam (dzwignia w lewo i do góry i na 100% jest 1 bieg). Kiedyś to były jaja teraz samochód prawie sam jedzie. Na moim egzaminie jeździłem Maluchem przed wejściem do auta poprzedni klient WORD szepnął mi żeby trzymać go cały czas na gazie aby nie zgasł. I trzeba było jezdzić z jedną stopą jednocześnie na gazie i hamulcu aby nie oblać za zgaszenie auta na np. skrzyżowaniu. Tak więc winienie skrzyni 6 biegowej to pie.....nie w bambus. Więcej pewności siebie na egzaminie a mniej na drodze po zdanym egzaminie!!!!!!!!!!!!! Powodzenia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 6

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...